Brama garażowa – jak wybrać jej optymalną szerokość?

Brama garażowa – jak wybrać jej optymalną szerokość?

Szerokość, którą posiada brama garażowa to parametr zdecydowanie nie tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Problemem może okazać się konieczność uwzględnienia dodatkowego mechanizmu, który również zajmuje miejsce. Jak wybrać optymalną szerokość? Eksperci odpowiadają.

Brama garażowa i jej szerokość

Brama garażowa w Poznaniu oraz jej szerokość to trudne do określenia parametry. Należy przede wszystkim uwzględnić między innymi wymiary samochodu lub samochodów, które się posiada. Najczęściej jednak będzie to minimum 3 metry szerokości tak, aby auto 2,5-metrowe mogło się tam zmieścić.

Podobnie jak zamawiając drzwi wejściowe stalowe w Poznaniu, tak i brama garażowa muszą być odpowiednio dobrane do samego otworu w ścianie. To ważne, ponieważ można w taki sposób osiągnąć szczelność.

Szerokość bramy garażowej warto wybrać również na podstawie rodzaju konstrukcji. W przypadku bramy uchylnej warto dodać kilka centymetrów tak, aby komfortowo można było w nią wjechać. W przypadku innych bram nie ma potrzeby tego robić.

Brama garażowa – gdzie ją zamówić?

Bramy garażowe bez problemu można zamawiać na stronie www producenta. To właśnie tam na klientów czekają oferty, które uwzględniają każdy rodzaj bramy. Jest to ważne, ponieważ niektóre mogą okazać się niepraktyczne, jeśli chodzi o wolną przestrzeń przed garażem.

Bramy to konstrukcje, które bez problemu można przewozić specjalnie zaprojektowanymi do tego samochodami. Nie trzeba montować ich na miejscu, u klienta. Cały proces zakładania bramy nie powinien być dłuższy niż jeden dzień. Zależy to jednak od wielkości.

Konstrukcja, jaką jest brama garażowa, występuje również w wielu wariantach kolorystycznych. Warto wybrać odpowiedni tak, aby można było zyskać jak najlepszy efekt wizualny dla posesji.

Optymalna szerokość bramy to minimum 3 metry. Wtedy można bez większych problemów przejechać przez nią autem. Warto wziąć to pod uwagę, aby zachować komfort.

Dodaj komentarz