Czym charakteryzują się domy drewniane szkieletowe całoroczne?

Czym charakteryzują się domy drewniane szkieletowe całoroczne?

Jeszcze nie tak dawno domy drewniane szkieletowe kojarzone były tylko z budownictwem letniskowym. W dzisiejszych realiach inwestorzy coraz częściej stawiają na budowę tego typu domów. Jest to świetne rozwiązanie, jednak, aby się na to zdecydować, należy wiedzieć, czym takie domy się wyróżniające i czy warto je stawiać.

Co charakteryzuje domy drewniane szkieletowe całoroczne?

Postawienie domu murowanego to nie lada wyzwanie. Wymagają one dużego nakładu pracy, wiele materiałów i wkładu finansowego. Domy drewniane szkieletowe całoroczne można stworzyć podobnie jak dom murowany jednak znacznie prościej. To sposób szybszy i wymaga zdecydowanie mniej pracy.

Dom drewniany można postawić tak naprawdę w cztery miesiące. Konstrukcja takich domów składa się z kilku modułów, które zbudowane są z drzew iglastych, na przykład ze świerka lub cedra kanadyjskiego. Przede wszystkim wyróżnia je duża wytrzymałość, ponieważ domy drewniane posiadają specjalne zabezpieczenia.

Domy drewniane szkieletowe całoroczne – czy warto?

Na samym początku należy wspomnieć, że tego typu domy to rozwiązanie bardzo oszczędne, proekologiczne i w każdy sposób zgodne z naturą. Metoda budowania takich domów jest w pełni oparta na termoizolacji, dlatego zimą taki dom szybko się ogrzewa i zatrzymuje w sobie ciepło, natomiast latem odczuwa się w nim orzeźwiający chłód. Wszystkie materiały takie jak  drewno na konstrukcje dachowe są odpowiednio dobrane, aby dawały jak najlepszy efekt w użytkowaniu.

Wykorzystane w budowie drewno ma umiejętności regulujące poziom wilgoci, a brak tworzyw sztucznych usprawnia ten proces. Odporność na wilgoć solidnie chroni budynek przed grzybem. Takie domy szybko się montuje, a ich żywotność jest bardzo długa, porównywalna z domem murowanym.

Poza tym takie domy posiadają swój niepowtarzalny klimat. Najczęściej stawia się je na łonie natury, które jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość takiego domu. Taki dom można wykorzystać według indywidualnych potrzeb. Może on być zarówno domkiem letniskowym, jak i domem mieszkalnym.

Dodaj komentarz