Do czego służy szalunek tracony wieńca?

Do czego służy szalunek tracony wieńca?

Wieniec to bardzo ważny element konstrukcyjny każdego obiektu budowlanego. Powinien być wykonany zgodnie z technologią, Jak również projektem budowlanym.  do wykonania wieńca powinna być użyta odpowiednia mieszanka betonowa, a także w zbrojenie. istotnym elementem są również szalunki. dużą popularnością, głównie z uwagi na Funkcjonalność, cieszą się szalunki tracone czym są i jakie mają zastosowanie?

Kiedy warto wykorzystać szalunek tracony?

Budując dom lub innego rodzaju obiekt budowlany, musimy postępować zgodnie z projektem budowlanym i stosować się do tego, jakie informacje są w nim zawarte. Wykonanie wieńca obiektu budowlanego jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na stabilność całej konstrukcji.

Wykonując wieniec musimy zastosować odpowiednie szalunki. Alternatywą dla tradycyjnych szalunków wykonanych chociażby z desek jest szalunek tracony. Jest to szalunek wykonany z płyty cementowo-wiórowej, odpowiednio wzmocniony i gotowy. Po pierwsze skróci nam czas pracy, po drugie ją ułatwi, po trzecie umożliwia nadanie mieszance betonowej odpowiedniego kształtu. To przełoży się automatycznie na solidność wieńca.

Stosując szalunek tracony, nie będziemy generować również odpadów, które później trzeba utylizować, a to stanowi dodatkowy koszt.

Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych – MILES

Budując dom lub halę stalową, musimy korzystać z różnych materiałów, wśród których istotną funkcję pełnią wyroby hutnicze. Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych – MILES to bardzo dobre rozwiązanie dla klientów indywidualnych oraz firm budowlanych, gdyż w jednym miejscu mamy dostępne różnego typu wyroby hutnicze. Na ofertę firmy składają się takie elementy, jak: profile stalowe, belki, różnego rodzaju pręty, kratownice, druty, płaskowniki, ceowniki, teowniki.

Mogą być one wykorzystane na przykład do przygotowania zbrojenia budowlanego, do wykonywania różnego rodzaju konstrukcji stalowych, do prac naprawczych, np. wzmacniania pękniętego materiału.

Dodaj komentarz