Energooszczędny dom – panele słoneczne i co jeszcze?

Energooszczędny dom – panele słoneczne i co jeszcze?

Dzisiejszy post jest poświęcony panelom słonecznym i temu, jak można je wykorzystać, aby uczynić swój dom bardziej energooszczędnym. Dowiesz się również o alternatywnych rozwiązaniach tego problemu, o których istnieniu być może nawet nie wiedziałeś!

Odpowiednie ocieplenie budynku

Właściwa izolacja budynku ma absolutnie kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej klasy energooszczędności domu – wyjaśnia przedstawiciel firma, która oferuje klimatyzacja w Kętrzynie. Między innymi dlatego, tak ważne jest zbudowanie dobrej warstwy izolacji przed rozpoczęciem prac z innymi systemami. Na rynku dostępnych jest cała masa materiałów izolacyjnych – od popularnego kilka lat temu styropianu, aż po nowoczesne rozwiązania jak wełna skalna. Montaż jednego z nich zapewni lepszą ochronę przed uciekającym z wnętrza ciepłem.

Szczelne okna i drzwi

Newralgicznym punktem każdego systemu izolacyjnego są okna oraz drzwi. To przez nie ucieka największa ilość ciepła z wnętrza domu, a także przedostaje się chłodniejsze powietrze w zimowe dni.

Warto więc pamiętać, że szczelne okna i drzwi są świetnym punktem wyjścia, ponieważ mogą pomóc Ci obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia. Jeśli więc w budynku dalej zamontowane są stare drewniane okna, koniecznie wymień je na nowe.

Pompa ciepła

Pompa ciepła to najbardziej wydajny typ systemu grzewczego, który w dłuższej perspektywie pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy – dodaje właściciel firmy, która oferuje instalacje fotowoltaiczne w Kętrzynie. Pompy ciepła działają poprzez przenoszenie ciepła z miejsca, które je posiada do miejsca, które go nie posiada – odwrotnie niż w przypadku lodówek.

Dzięki stosowaniu pompy ciepła, dom będzie utrzymywany w komfortowej temperaturze, nawet jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco lub zimno. Co ważne, są one również bardziej energooszczędne niż systemy konwencjonalne, a w razie potrzeby można je stosować również z innymi formami ogrzewania.

W rezultacie, montaż pompy ciepła znacząco zwiększa energooszczędność całego budynku.

 

Dodaj komentarz