Farba do zadań specjalnych

Farba do zadań specjalnych

Floor Paint 1K to wodorozcieńczalna, jednoskładnikowa, poliuretanowo-akrylowa farba do podłóg. Tworzy bardzo trwałe, odporne na ścieranie, wilgoć, chemikalia, oleje i smary powierzchnie. Co istotne – produkt nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny zgodnie z regułami klasyfikacji o oznakowaniach substancji i mieszanin.

Eksperci współpracujący z siecią salonów Dekorian Home polecają ją do renowacji podłóg betonowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Floor Pain 1K nadaje się również do wykańczania podłóg drewnianych wewnętrznych. Produkt szczególnie dobrze sprawdzi się przy odnawianiu podłogi w garażu, wiacie samochodowej czy w hali produkcyjnej przemysłu lekkiego. Farba jest wydajna. Średnie zużycie Floor Paint 1K to 1 litr na 8 do 10 metrów kwadratowych. Po dwukrotnym pomalowaniu podłogi preparatem powstaje gładka, jasna, lśniąca powierzchnia bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Do dzieła!

 

By nanieść farbę na podłoże należy wcześniej upewnić się czy betonowa posadzka jest zwarta, sucha, wolna od brudu, kurzu, plam oleju itp. Świeża wylewka nadaje się do malowania co najmniej po tygodniu, po uprzednim przeszlifowaniu, piaskowaniu lub przemyciu kwasem. Surowy beton należy przed malowaniem zagruntować środkiem Adhesive Primer EP. Jeśli Floor Paint 1K nanosimy na podłoże wcześniej pomalowane, istniejącą farbę również należy przeszlifować, tak by jej powierzchnia była matowa. Do malowania najlepiej użyć wałków z mikrofibry. Dla pożądanego efektu należy nałożyć dwie warstwy farby. Nie możemy również zapomnieć o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia.

– Po pomalowaniu powierzchni należy odczekać tydzień, by materiał wysechł i utwardził się. Jeśli chcesz zwiększyć odporność podłogi na zużycie mechaniczne i chemikalia, na farbę dodatkowo nanieść można warstwę lakieru Hagmans Thick Film Lacquer EP. Właściwości antypoślizgowe zapewni zastosowanie Hagmans Microperl Slip Grip, a ostateczny wygląd powierzchni narażonych na większe zużycie, przy jednoczesnym zabezpieczeniu, możemy urozmaicić preparatem Garage Wheel Tracks (Hjulspår) z efektem śladów opon. Sprzedawany w komplecie z Hagmans Coloured Sand, Hagmans Thick Film Lacquer EP, papierem ściernym oraz taśmą, zestaw wystarcza do przygotowania dwóch torów o szerokości 40 cm i długości 5 metrów – doradzają eksperci z Dekorian Home.

Hagmans, to szwedzka firma, która od 1942 r. specjalizuje się w produktach do zabezpieczania podłóg, dachów, ścian, drewna i karoserii samochodowych. Podstawą działań firmy są pomysły oparte na nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska sposobach zabezpieczania, konserwacji i malowania różnych powierzchni użytkowych. Produkty marki Hagmans dostępne są w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Dodaj komentarz