Gdzie zamontować zmiękczacz wody w domu?

Gdzie zamontować zmiękczacz wody w domu?

Twarda woda jest obecna w większości mieszkań, domów, czy gastronomii w Polsce. Można powiedzieć, że choć problem jest widoczny większość z nas go bagatelizuje, a jest to duży błąd. Twarda woda powoduje nie tylko brzydkie zacieki na szklankach, czy szybie prysznicowej, ale niekorzystnie wpływa także na wiele innych aspektów. Jakich? Jak radzić sobie z twarda wodą we własnym domu?

Sprawdź twardość wody

We wstępie co prawda używam stwierdzenia, że w większości domów borykamy się z problemem twardej wody i jest to oczywiście prawda, jednak jeśli mamy co do tego wątpliwości, zanim zaczniemy działać np. inwestując w zmiękczacze wody, warto to sprawdzić. Sprawdzenie twardości wody chyba nie mogłoby być prostsze. Do kontroli stanu twardości wody służą testy kropelkowe, dzięki nim szybko i skutecznie dowiemy się czy woda płynąca z kranów w naszym domu jest twarda.

Na co wpływa twarda woda?

Jeśli według testu kropelkowego woda jest twarda, warto zdawać sobie sprawę na co wpływa.

  • Twarda woda to osad kamienny osiadający wewnątrz sprzętów, które do pracy potrzebują wody. Osad niekorzystnie wpływa na ich funkcjonowanie oraz zwiększa awaryjność urządzeń

  • Twarda woda mniejsza wydajność pieców grzewczych

  • Osadza się na bateriach łazienkowych, kuchennych i zlewozmywakach tworząc brzydki i trudny do usunięcia nalot

  • Negatywnie wpływa na czystość naczyń

  • Oddziałuje na skórę a także włosy.

Ecowater Comfort 4000 najlepszy sposób na zmiękczenie wody

Jak widać twarda woda negatywnie wpływa na wiele aspektów dlatego warto skutecznie ją zwalczać. Korzystając we własnym domu ze zmiękczaczy wody, niwelujemy problem z twardą wodą we własnym domu. Tak nowoczesnego rozwiązania nie wstydzi się żaden nowoczesny dom.

Na rynku znajdziemy sporą ilość zmiękczaczy wody, jednym z najchętniej wybieranych jest Ecowater Comfort 400, dzięki któremy skutecznie wyeliminujemy problem z twardą wodą.

Jak działa Ecowater Comfort 400?

We wnętrzu zmiękczacza do wody znajduje się jonowymienne złoże, które odpowiada za zmianę twardości wody. Podczas procesu zmiękczania wody wapń i magnez odpowiadające w głównej mierze za powstawanie kamienia i wysoką twardość, zostają wymienione na neutralne jony sodu. Ponadto Ecowater Comfort 400 posiada bardzo duży pojemnik na sól dzięki czemu staje się praktycznie bezobsługowym urządzeniem.

Gdzie zamontować zmiękczacz do wody?

Zmiękczacz do wody to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, w szczególności do domów. Sam montaż i obsługa nie powinny stanowić problemu, jednak warto dobrze zastanowić się, gdzie umieścimy zmiękczacz do wody typu Ecowater Comfort 400. Tego typu urządzenie potrzebuje do pracy podłączenie do kanalizacji, dopływu wody, jak również zasilania elektrycznego. Ponadto warto zadbać również o to aby z łatwością uzupełniać sól w pojemniku. Zmiękczacz do wody montuje się zazwyczaj w głównym ujęciu wody, to najlepsze, najpraktyczniejsze i najczęściej stosowane rozwiązanie. Instalację należy wykonać za licznikiem wody, lub za zbiornikiem hydroforowym, w zależności z jakiego ujęcia wody korzystamy.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz