Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe to akcesoria, które wpływają na efekt końcowy każdej podłogi. Mają znaczenie dekoracyjne, ale także praktyczne, chroniąc ściany przed zabrudzeniami powstałymi podczas sprzątania płaskiej powierzchni. Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe – kropka nad „i” każdej podłogi

Listwy przypodłogowe w Gorzowie Wielkopolskim to elementy wykończenia podłogi, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Sprawdzają się tak samo dobrze w przypadku parkietu, jak też paneli winylowych czy laminowanych, a nawet płytek ceramicznych. Przykrywają szczelinę dylatacyjną, stanowiąc trwałe, eleganckie i estetyczne zwieńczenie podłogi w salonie, sypialni czy na korytarzu. Chronią też ścianę przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami, na przykład podczas ścierania podłogi na mokro lub odkurzania jej przy użyciu odkurzacza. Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich wysokość. W przypadku dużych i wysokich pomieszczeń dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po listwy o wysokości 8-10 cm. Natomiast w obiektach o niższych sufitach i mniejszym metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele listew, których wysokość nie przekracza 6 centymetrów.

Pellet – dlaczego opalać nim dom?

Pellet w Gorzowie Wielkopolskim to forma paliwa stałego, wykorzystywana w kotłach centrach ogrzewania. Jest o wiele bardziej ekologiczna niż tradycyjny węgiel kamienny. Nie emituje tak dużo dwutlenku węgla, spalając się czysto. Dlatego też stanowi praktyczny i coraz popularniejszy wybór wśród inwestorów wznoszących nowe budynki bądź osób, które remontują starsze domy. Poza tym pellet jest lekki, pakowany w praktyczne worki i łatwo dostępny, w przeciwieństwie do węgla kamiennego. Nie ma problemów z jego przechowywaniem. Nie brudzi i nie pyli tak jak węgiel. Jego eksploatacja nie kojarzy się z tak dużym osadzaniem sadzy, dlatego też pellet jest bezpieczny dla układu wentylacyjnego i samego komina. Argumenty te sprawiają, że zdecydowanie warto rozważyć jego zakup na zimę.

Dodaj komentarz