Jakie są możliwe dotacje na pompy ciepła?

Jakie są możliwe dotacje na pompy ciepła?

Rosnące ceny energii i wszystkich paliw sprawiają, że powstaje wiele programów, które motywują do inwestowania w oszczędne instalacje i alternatywne źródła energii. Dzięki temu pompy ciepła stały się bardzo popularnym sposobem na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. Choć koszt instalacji nie należy do najniższych, może on byś mocno zredukowany dzięki rządowym i lokalnym programom. Sprawdź, jakie są możliwe dotacje do zakupu pompy ciepła.

Oszczędny montaż i eksploatacja pomp ciepła

Instalacja pompy ciepła to ruch we właściwym kierunku. Choć sama pompa napędzana jest energią elektryczną, to głównym źródłem ciepła jest energia geotermalna, która jest odnawialna i ekologiczna. To właśnie sprawia, że nie tylko samorządy i państwo, ale również instytucje europejskie asygnują spore kwoty na podobne działania. Dzięki temu inwestycja w montaż pompy ciepła zwraca się jeszcze szybciej, niż wynika to ze zwykłej różnicy cen pozyskanej energii.

Każdy, kto chce skorzystać, ma do wyboru różne dotacje pompy ciepła w Kaliszu. Najpopularniejsze w ostatnim czasie programy to „Czyste powietrze” i „Moje ciepło”. Przygotowanie pełnej dokumentacji, która pozwala każdemu zainteresowanemu na uzyskanie dotacji, jest dość czasochłonne. Na szczęście firmy, które zajmują się montażem, udzielają pomocy zarówno w zrealizowaniu wszystkich wymagań, jak i w przygotowaniu dokumentów. 

Pompa ciepła i fotowoltaika to zgrana para

Mocno zredukowane koszty, jakich wymaga eksploatacja pompy ciepła, może jeszcze znacząco obniżyć instalacja paneli słonecznych. Dobrze dobrana i zainstalowana fotowoltaika w Sieradzu może nawet sprawić, że koszt ogrzewania i dostarczania energii elektrycznej dla gospodarstwa domowego zbliży się do zera. 

Atrakcyjność takiego rozwiązania rośnie jeszcze bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że koszty montażu instalacji fotowoltaicznej mogą również zostać znacząco obniżone dzięki dotacjom i programom rządowym i unijnym. Jeśli więc do tej pory miałeś jakieś wątpliwości, teraz już nic nie powinno Cię powstrzymywać przed instalacją paneli i pompy ciepła.

Dodaj komentarz