Jakimi cechami charakteryzują się drzwi aluminiowe?

Jakimi cechami charakteryzują się drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest to materiał, który jest trwały i dobrej jakości. Dzięki temu drzwi aluminiowe są odporne na działanie warunków zewnętrznych i chronią domy przed włamaniem. Są one wykorzystywane w prywatnym, jak i publicznym budownictwie. Znajdziemy je w domach wolnostojących, blokach, urzędach, szkołach i szpitalach. Łączą estetykę z dobrym wykonaniem. Jakie są jeszcze zalety drzwi aluminiowych?

Zalety drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe, swoją popularność, zawdzięczają wysokiej trwałości i wytrzymałości. Drzwi aluminiowe Gerda we Wrocławiu nie ulegają odkształceniom i nie krzywią się. W zetknięciu z opadami deszczu, śniegu czy promieniowaniem UV nie wypaczają się. To duża przewaga na drzwiami wykonywanymi z innym materiałów. Mimo, że są lekkie, są też bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. To ważne, jeśli brać pod uwagę parametry antywłamaniowe. Drzwi aluminiowe stanowią wytrzymałą przeszkodę dla włamywacza. Drzwi aluminiowe są uważane za bardzo bezpieczne.

Dużym plusem drzwi aluminiowych jest ich izolacyjność. Dzięki nim straty ciepła są ograniczone do minimum. Wpływa to na oszczędności na ogrzewaniu. Są też wysoce dźwiękoszczelne. Dzięki temu skuteczne izolują hałasy dochodzące z zewnątrz. Ma to duże znaczenie w przypadku budynków, które znajdują się w okolicach ruchliwych ulic.

Niezwykły design drzwi aluminiowych

Do wytrzymałości, izolacji cieplnej i akustycznej, należy dopisać także uniwersalny design drzwi aluminiowych. Drzwi antywłamaniowe Gerda we Wrocławiu, nie tylko chronią przed włamywaczami, ale także estetycznie wyglądają. Pasują do wielu elewacji. Aluminiom można łatwo i dowolnie kształtować, dlatego też drzwi aluminiowe można z powodzeniem dopasować do każdego wyglądu elewacji i zagospodarowania terenu. Aluminiom można pokryć okleinami, które będą przypominały, na przykład drewno. Idealnie wyglądają w połączeniu ze szkłem. Można je pomalować na dowolny kolory, zyskując wysoką trwałość i piękno.

Dodaj komentarz