Ogrzewanie domu za pomocą kozy kominkowej

Ogrzewanie domu za pomocą kozy kominkowej

Społeczeństwo szuka rozwiązań dających lepsze efekty ogrzewania swojego domu. Chodzi przede wszystkim o ceny ogrzewania domu czy też mieszkania.

Czy kozy kominkowe są dobrym rozwiązaniem?

Wydaje się, że koza kominkowa jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych mieszkań czy też domów. Dom o powierzchni do 100m2 może zostać ogrzany przez kozę kominkową. Warto jednak brać pod uwagę fakt, że koza ta powinna być zasilana za pomocą pelletu. Takie rozwiązanie nie przypadnie jednak wszystkim do gustu. Fakty mówią jednak o tym, że powierzchnię do 100m2 da się bez problemu ogrzać za pomocą kozy kominkowej o mocy 10kW. Warto dodać, że kozy kominkowe występują tylko w opcji do 12kW. Tym samym więc powierzchnia do 150m2 nie zostanie w pełni ogrzana. Lepszym więc rozwiązaniem będzie wybranie tutaj opcji ogrzewania centralnego. Koza zaś, w domu o takiej powierzchni, będzie mogła stanowić jedynie dodatkowe źródło ciepła.

Świetnie poradzi sobie z jednym pomieszczeniem

Wielu specjalistów uważa, że koza kominkowa – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 jest przede wszystkim elementem wystroju danego pomieszczenia. Ich zdaniem urządzenie tego typu nadaje się, co najwyżej, do ogrzania jednego pomieszczenia a nie całego domu czy też mieszkania. Zadaniem kozy jest raczej dogrzanie aniżeli nagrzanie określonej powierzchni. Wiele osób sobie jednak nie zdaje z tego sprawy i kupuje kozy jako opcję ogrzania nawet 150m2. Nie jest to jednak realne do wykonania.

Ceny kóz kominkowych

Koza kominkowa jest różnie wyceniana. Wszystko jest tutaj zależne od takich aspektów jak:

  • producenta kozy,
  • wielkości,
  • materiału, z którego została wykonana,
  • jakości wykonania samego urządzenia,
  • mocy,
  • sposobu jego podłączania do komina.

Ceny kóz kominkowych są przeróżne. Można kupić małą kozę już za około tysiąc złotych. Zakup takiej kozy jednak będzie się wiązał z tym, że będzie można za jej pośrednictwem co najwyżej dogrzać dane pomieszczenie a nie je ogrzać.

Idealnie się sprawdzi jeżeli nie planujesz tradycyjnego paleniska

W momencie kiedy planując dom lub mieszkanie nie pomyślało się o tym, że chciałoby się posiadać kominek idealnym rozwiązaniem wydaje się być zakup kozy kominkowej. Nie trzeba wydawać sporych środków finansowych. Przede wszystkim jednak nie ma konieczności, aby robić duży remont. Kozę montuje się szybko i sprawnie. Konieczne jest tylko jej podłączenie do komina. Jest ona więc świetną alternatywą jeżeli chodzi o piece kominkowe czy standardowe kominki. Jej dużą zaletą jest fakt, że cena jest niska a montaż wprost banalny. Dodatkowe źródło ciepła można mieć w kilka dni.

Dodaj komentarz