Szkło hartowane – jakie posiada właściwości?

Szkło hartowane – jakie posiada właściwości?

Szkło jest materiałem bardzo popularnym w wykańczaniu wnętrz. Jest łatwe do utrzymania w czystości. Do tego charakteryzuje się elegancją i uniwersalnością. Jest też kruche. Dlatego decydując się na zastosowanie szkła w wykańczaniu, lepiej postawić na szkło hartowane. Jest mocniejsze i trwalsze. Jakie właściwości posiada szkoło hartowane? 

Czym jest szkło hartowane?

Szkoło hartowane to szkło, które zostało poddane obróbce termicznej. Celem hartowania jest podniesienie walorów użytkowych szyby, podniesienie jej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Szkoło hartowane w Szczecinie powinno spełniać określone normy. Musi być bezpieczne, by w razie rozbicia ograniczać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Szkoło hartowane w przypadku rozbicia pęka na drobne kawałki o nieostrych krawędziach. Każdy z producentów tego typu szyb musi uzyskać certyfikat zgodności jakości produkowanego szkła.

Właściwości szkła hartowanego

Przede wszystkim szkło hartowane jest kilkukrotnie mocniejsze, trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne czy zmiany temperatury. Dlatego też wykorzystywane jest przez firmy świadczące usługi szklarskie w Szczecinie w produkcji kabin prysznicowych, drzwi, balustrad schodów, schodów czy posadzek. Przyjmuje się, że aby rozbić szkło hartowane, należy użyć siły około 5-7 razy większej w porównaniu do zwykłego szkła. Jest tono również odporniejsze na szok termiczny. Dzięki temu, szkło hartowane, może być spokojnie stosowane na zewnątrz, w skrajnych warunkach temperaturowych. Jest bezpieczne w użytkowaniu. Po rozbiciu nie jest groźne dla zdrowa ludzi czy zwierząt.

Szkło hartowane sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie bezpiecznych i trwałych materiałów. Jest wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe czy biurowce, ale również w prywatnym budownictwie. Używa się go również do tworzenia estetycznych blatów w stolikach, frontów meblowych czy półek i witryn. Szyby hartowane służą również do tworzenia przeszkleń w drzwiach wejściowych i wewnętrznych.

Dodaj komentarz