Jak działa brama garażowa segmentowa?

Jak działa brama garażowa segmentowa?

Na wielu posesjach znajdują się garaże. Niektóre znajdują się w obrębie budynku, inne to osobne obiekty. Konstrukcja takich garaży może być bardzo różna, ale na szczególną uwagę zasługują bramy. Coraz częściej stawia się na nowoczesne bramy segmentowe, tzw. panelowe. Stosuje się je z uwagi na liczne zalety i oferowane bezpieczeństwo. 

Brama segmentowa – na czym polega jej fenomen?

Typowa brama garażowa segmentowa w Sztumie funkcjonuje za pomocą wbudowanej automatyki, ale można też otwierać i zamykać ją ręcznie. Elementem odpowiadającym za ruch bramy są prowadnice, na których zamontowane są segmenty (panele). Konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca, bo prowadnice i panele mieszczą się w przestrzeni wokół wejścia i w przestrzeni sufitowej.

Brama segmentowa działa bardzo płynnie. Można szybko otworzyć i zamknąć bramę za pomocą wbudowanego mechanizmu, który może być obsługiwany na kilka różnych sposobów. Napęd może podlegać kontroli domowej automatyki, ale często stosuje się też typowe otwieranie i zamykanie zdalne – pilotem.

Dlaczego brama segmentowa jest warta wypróbowania?

Nowoczesne bramy to solidne, bezawaryjne konstrukcje wykonane z najwyższej jakości materiałów. Są produkowane i montowane przez wyspecjalizowane firmy. Przykładem może być „Ka-Ma” Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa. Dzięki wysokiej jakości i przemyślanej konstrukcji brama służy długo i jest wygodna.

W garażach przydomowych lub znajdujących się na terenach należących do różnych placówek starsze bramy wymieniane są na nowsze – często właśnie bramy segmentowe. Są one bardzo bezpieczne, bo po zasunięciu segmentów do wnętrza garażu nie można dostać się bez uruchomienia mechanizmu.

Brama segmentowa czy rolowana?

Na bramy segmentowe ludzie decydują się z uwagi na ich liczne zalety, nowoczesny wygląd, jak również dużą oszczędność miejsca. Konstrukcja odpowiadająca za poruszanie się segmentów jest prawie niewidoczna, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz garażu. Nie trzeba montować dodatkowych elementów czy pozostawiać wolnej przestrzeni wokół bramy.

Podsumowując, bramy segmentowe są nowoczesne, wygodne i bezawaryjne. Można zdecydować się na nie w garażu prywatnym i nie tylko, wolnostojącym i wbudowanym.

Dodaj komentarz