Napędy do bram skrzydłowych – jakie są ich rodzaje?

Napędy do bram skrzydłowych – jakie są ich rodzaje?

Wybierając już na sklepowych półkach napędy do bram skrzydłowych ,warto między innymi wziąć pod uwagę ich sposób otwierania się. Taki rodzaj może być kluczowy w przypadku konkretnego rozmieszczenia działki. Jakie są najpopularniejsze rodzaje? Fachowcy odpowiadają.

Napędy do bram skrzydłowych – naziemne

Podstawowe napędy do bram skrzydłowych to przede wszystkim te, które określane są jako naziemne. Są one najczęściej wybierane ze względu na fakt, że mają bardzo prosty i szybki montaż oraz nie trzeba zdejmować zamontowaną już bramę z całej konstrukcji.

Napędy do bram przesuwnych mogą być również łatwiej konserwowane oraz naprawiane, gdy cały mechanizm jest widoczny nad powierzchnią ziemi. Wtedy można zrobić to samodzielnie lub wynająć specjalną ekipę fachowców.

Napędom naziemnym niestraszny jest deszcz i nie wymagają zamontowania specjalnego drenażu, czyli odprowadzania nadmiru wody. Bez problemu można je eksploatować nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Napędy do bram skrzydłowych – podziemne

Innym rodzajem napędów są również te, które cały swój mechanizm mają ukryty pod ziemią. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim są bardzo estetyczne. Osoby, które nie lubią widoku kabli oraz przewodów powinny w szczególności się na nie zdecydować.

Warto również wiedzieć, że ten rodzaj jest również o wiele szybszy w pracy. Brama otwiera się natychmiast, bez jakichkolwiek przeszkód. Sprawia to, że wyjazd oraz wjazd na teren posiadłości jest zupełnie bezproblemowy i nie zabiera dużo czasu.

Co ważne, ten rodzaj napędów jest również szczególnie wytrzymały. Nie trzeba martwić się, że zwierzę lub inny człowiek uszkodzi konstrukcję, ponieważ jest ona ukryta pod warstwą ziemi. Podziemny rodzaj jest bardzo popularny również pod kostką brukową.

Napędy do bram skrzydłowych dzielą się na te pod i nad ziemią. Każdy z nich posiada zestaw zalet i wad. Decyzja należy przede wszystkim do właściciela konkretnej posiadłości.

Dodaj komentarz