Mieszkania na sprzedaż – dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę

Mieszkania na sprzedaż – dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę

Choć rosnące od wielu miesięcy stopy procentowe znacząco zmniejszyły liczbę transakcji na rynku nieruchomości, mieszkania na sprzedaż wciąż cieszą się niemałym zainteresowaniem. Niekorzystna koniunktura nie zniechęca przede wszystkim tych osób, które rozglądają się za pierwszym mieszkaniem. Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, planując zakup własnego lokum?

Jak przeglądać dostępne mieszkania na sprzedaż?

Wiele osób, które oglądają dostępne mieszkania na sprzedaż, szczególnie przychylnym okiem patrzą na lokale z rynku deweloperskiego. Przyczyn takiego stanu rzeczy możemy wskazać bardzo wiele. Wśród najważniejszych z nich warto wymienić m.in. wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów budowlanych, nowoczesny design czy przypisane do lokalu miejsca parkingowe. To komfort, na który nie mogą liczyć mieszkańcy starszych osiedli, budowanych w czasach niższej dostępności samochodów.

Jednakże, na rynkach nieruchomości łatwo natrafić na mieszkania na sprzedaż, których zakup może nastręczyć nam pewnych trudności. Na całokształt procesu kupna mieszkania z rynku pierwotnego wpływ mają przede wszystkim dwa niezwykle istotne czynniki.

Postępy w realizacji prac

W okresie największego boomu na mieszkania na sprzedaż, nabywcy stali przed trudnym wyborem – mogli oni zdecydować się na nierozpoczętą jeszcze inwestycję lub szukać ostatnich wolnych lokali w oddanych do użytku budynkach. Warto podkreślić jednak, że część największych deweloperów, takich jak WPBM Mój Dom, posiadała w swojej ofercie nieruchomości na wielu etapach prac, a za jakością ich pracy przemawiały ukończone już projekty.

Możliwość swobodnego przebierania w dostępnych w ofercie mieszkaniach jest bardzo kusząca. Należy być jednak przygotowanym na sytuacje awaryjne, związane z ewentualnymi opóźnieniami w pracach czy przedłużającym się remontem. Przekładanie terminu przeprowadzki jest szczególnie problematyczne w momencie, gdy musimy pokryć jednocześnie koszty kredytu hipotecznego oraz wynajmu.

Renoma dewelopera

Doświadczenia konsumentów oraz obiegowa opinia na temat dewelopera to czynniki, które warto mieć na uwadze, przeglądając mieszkania na sprzedaż. Zrealizowane z sukcesem inwestycje z ubiegłych lat to bardzo dobry prognostyk, który zwiększa szanse na bezproblemową transakcję.

Warto decydować się również na inwestycję od marek, które specjalizują się w rynku mieszkaniowym danego miasta. Przykładem takiego dewelopera jest WPBM Mój Dom, który w trakcie wieloletniej działalności na terenie Wrocławia wzniósł tam ponad 25 inwestycji.

Odkryj mieszkania na sprzedaż od WPBM Mój Dom

Szukasz mieszkania na sprzedaż od rzetelnego dewelopera, który posiada wieloletnie doświadczenie na wymagającym rynku stolicy Dolnego Śląska? Postaw na ofertę od WPBM Mój Dom (mojdom.com.pl) – firmy, która oddała do użytku już ponad 4300 mieszkań w całym Wrocławiu. Dołącz do zadowolonych klientów marki i przekonaj się, ile korzyści może zapewnić Ci współpraca z rzetelnym przedsiębiorstwem.

Dodaj komentarz