Okna z montażem – dlaczego warto stawiać na takie usługi?

Okna z montażem – dlaczego warto stawiać na takie usługi?

Wybór okien to nie lada wyzwanie. Oprócz odpowiedniego dobrania stolarki okiennej trzeba podjąć także decyzję, czy poza nimi zamówić u producenta również montaż. Takie rozwiązanie jest zwykle znacznie korzystniejsze niż poszukiwanie i zatrudnianie ekipy montażowej na własną rękę. Dlaczego jeszcze warto stawiać na takie usługi? Podpowiadamy.

Stawka VAT za stolarkę okienną z montażem jest niższa

Pewnie niewiele osób jest świadomych tego, że zamawiając okna wraz z montażem można dobrze zaoszczędzić. W Polsce w przypadku zakupu samej stolarki okiennej stawka podatku VAT wynosi 23%. W przypadku zakupu usługi montażu z wykorzystaniem okien producenta może zostać zastosowana stawka rzędu nawet 8%. To znacząca różnica w kosztach, a zwłaszcza wtedy, jeśli zamówione okna są bardzo wysokiej jakości lub posiadają specjalne wyposażenie, co bezpośrednio wpływa na ich cenę. W konsekwencji zamawianie montażu osobno nie opłaca się ze względów finansowych.

Błędy w montażu a funkcjonowanie okien

Niższy podatek VAT to jednak nie jedyna korzyść, która może wyniknąć z zamówienia w gminie Sosnowiec okna z montażem. Względy finansowe są bardzo ważne, ale zakup okien to inwestycja na lata, dlatego warto pamiętać o poprawnych montażu. Pomoże to uniknąć dyskomfortu w przyszłości oraz ponownego wzywania monterów. Nawet najwyższej jakości okna nie będą służyć długo oraz bezawaryjnie, jeśli zostały zamontowane w niewłaściwy sposób. Może to doprowadzić do nieszczelności albo kłopotów z otwieraniem i zamykaniem okien. Szukając najtańszej ekipy może skończyć się tym, że nieprawidłowo zamontowane okno posłuży znacznie krócej niż by mogło. Może zacząć przeciekać, wypaczać się albo generować większe straty ciepła.

Skrócenie okresu gwarancyjnego u zewnętrznej ekipy

Niektórzy producenci udzielają dłuższej gwarancji na okna, jeśli montaż dokonywany jest przez autoryzowaną ekipę montażową. Tak samo jest w przypadku firmy DM Projekt, ponieważ tutaj również stolarka okienna również obejmowana jest gwarancją na zdecydowanie dłuższy okres.

Dodaj komentarz