Ogrodzeniowa siatka ze stali nierdzewnej – czy warto w nią inwestować?

Ogrodzeniowa siatka ze stali nierdzewnej – czy warto w nią inwestować?

Posiadając większy teren najczęściej chce się go w jakiś sposób zabezpieczyć. Stawiane ogrodzenia na dużych terenach są z reguły tańszymi odpowiednikami. I takie właśnie jest ogrodzenie z siatki.

Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Siatka ze stali nierdzewnej – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-stalowe jest świetnym sposobem na ogrodzenie swojego terenu przede wszystkim z uwagi na to, że nie jest to forma ogrodzenia, która będzie droga. W praktyce oznacza to więc, że istnieje możliwość zakupu siatki chociażby w dużych marketach budowlanych w rozsądnych cenach. Aspekt cenowy ma tutaj spore znacznie jeżeli mowa jest o większych działkach czy też polach. W takiej sytuacji osoba decydująca się na ogrodzenie musi brać pod uwagę koszty.

Jakie wyróżniamy siatki ze stali nierdzewnej?

Przede wszystkim siatki tego typu są łączone na kilka podstawowych sposób należą do nich m.in.:

 • siatki tkane,
 • siatki zgrzewne,
 • siatki krepowane,
 • siatki ślimakowe.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów siatek nadaje się na ogrodzenie. Istotne jest tylko ich zastosowanie. W sytuacji kiedy siatki mają przykładowo być stosowane przy większych stadach zwierząt lepiej jest wybrać siatki, które będą mocne i trwałe same w sobie. Co innego jeżeli chodzi o siatki mające po prostu zabezpieczać dany teren. Te nie muszą być aż tak wytrzymałe.

W przypadku siatek ze stali nierdzewnej istotne jest również to jaka jest grubość oczek. Im oczka są  mniejsze tym więcej materiału należało zużyć. Tym samym więc cena takiej siatki będzie wyższa. W związku z tym warto zastanowić się nad tym czy siatki z mniejszymi oczkami są produktami godnymi uwagi, w przypadku takiego a nie innego zastosowania.

Zastosowanie siatek wykonanych ze stali nierdzewnej

Siatki są produktem, który, w niektórych branżach, jest bardzo chętnie wykorzystywany. Do tych branż należą przede wszystkim:

 • budownictwo – pełnią funkcję wzmacniającą,
 • przemysł rolniczy – są stosowane jako ogrodzenie,
 • przemysł spożywczy – przede wszystkim pełnią rolę separatorów,
 • architektura – pełnią rolę elementu dekoracyjnego,
 • elektronika – jako jedna z części danego zespołu czy podzespołu,
 • przemysł motoryzacyjny – używane są jako elementy konstrukcyjne,
 • przemysł lotniczy i morski – stosowane są jako elementy konstrukcyjne.

Jak widać powyżej siatki ze stali nierdzewnej mają sporo zastosowań. W zależności od branży nieco się od siebie różnią. Faktem jednak jest, że siatki ze stali nierdzewnej można znaleźć w wielu elementach produktów, które używane są przez nas na co dzień. Nic więc dziwnego, że produkcja siatek tego typu w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz