Jaką funkcję spełnia podsufitka dachowa?

Jaką funkcję spełnia podsufitka dachowa?

Podsufitka to inaczej podbitka dachowa. Jest elementem wykończeniowym dachu, który jest widoczny spod okapu dachowego. Jej funkcja ogranicza się do chronienia i izolacji więźby dachowej o krokwi przed nasłonecznieniem czy zawilgoceniem. Jak wybrać podbitkę dachową? Czy jej montaż jest konieczny?

Montaż podsufitki – czy jest konieczny?

Podbitka dachowa o jeden z elementów konstrukcyjnych dachu i całego budynku. Ma nie tylko zabezpieczać przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, ale również ma spełniać funkcje estetyczne. To sprawia, że wykonawcy i producenci zalecają, by podsufitka w Łodzi została zamontowana. Nie ma jednak obowiązku zabudowy okapu dachowego i inwestor może zrezygnować z niego. Jednak musi wówczas pamiętać, że elementy wystające, między innymi krokwie, muszą zostać odpowiednio zaimpregnowane. W przeciwnym razie, dach nie będzie odpowiednio zabezpieczony i nie będzie spełniał swojej funkcji. Rezygnacja z podsufitki, sprawi, że okap dachu nie będzie chroniony przed zawilgoceniem, nasłonecznieniem czy ingerencja ptaków i owadów.

Jaki materiał na podsufitkę dachową?

Decydując się na montaż podsufitki dachowej, warto zwrócić uwagę na materiał, który zostanie użyty. Jego wybór ma nie tylko wpływ na estetykę wykończenia, ale również zapewnia budynkowi odpowiednią izolacje termiczną. Podsufitka można wykończyć za pomocą blachodachówki w Łodzi. Blacha może skutecznie zabezpieczyć dach. Warto obróbkę blachy zlecić profesjonalistom, którzy zabezpieczą odpowiednio wszystkie elementy dachu. Innym materiałem, który może być użyty na podbitkę dachową, jest drewno. Podsufitkę wykonuje się najczęściej z drewna sosnowego, świerkowego czy modrzewiowego. Montaż tego typu podsufitki wymaga specjalistycznych umiejętności. Coraz większą popularnością cieszą się podsufitki z PCV, sidingu czy płyt drewnopochodnych. Ich największą zaletą jest łatwy i szybki montaż, a także odporność na warunki atmosferyczne i brak konieczności konserwacji.

Dodaj komentarz